Kavlak Academy başlıyor! 

Son Başvuru 22 Aralık 

Hakkımızda

Kavlak Akademi, Kavlak Avukatlık Bürosu tarafından gerçekleştirilen; hukuk fakültesi öğrencilerinin uygulamaya yönelik pratiğini arttırmayı amaçlayarak yenilikçi, meslek hayatında yol gösterici ve gelişmekte olan hukuk alanlarına ait derslerin 6 ay boyunca alanında uzman kişiler tarafından verileceği bir eğitim programıdır.

Verilecek eğitim pazartesi ve salı günleri 2 saatten ibaret olup toplamda haftada 4 saatten oluşacaktır. Workinton Levent’te gerçekleşecek olan dersler 20 Ocak Pazartesi günü başlayıp 30 Haziran Salı günü sonlanacaktır.

Kavlak Akademi Programı kapsamında Veri Koruma Hukuku, E-Spor Hukuku, Havacılık Hukuku, Arabuluculuk, Arabuluculuk Hukuku, Hukukçular için Kodlama, Avukatlık Meslek Etiği, Siber Güvenlik, İş Etiği, IoT ve Yapay Zeka Uygulamaları, Start-Up 101, Yönetim Stratejisi dersleri verilecektir.

Kavlak Akademi’ye üniversitelerin hukuk fakültesi öğrencileri ve hukuk fakültesi mezunları başvuru yapabilmektedir. Kavlak Akademi

Programı’nın sonunda yapılacak olan sınav sonuçlarına göre;

  • Birinciye Yurt Dışı Ofis Gezisi (Otel, vize ve yol masrafları karşılanacaktır.)

  • İkinciye Kavlak Avukatlık Bürosu’nda Ücretli 1 Aylık Yaz/Ara Dönem Stajı ve 500 TL’lik kitap çeki

  • Üçüncüye ise Kavlak Avukatlık Bürosu’nda 1 Aylık Yaz/Ara Dönem Staj imkânı verilecektir.

Sevgili Kavlak Akademi katılımcısı;

 

Şubat 2019 itibari ile başlamış olan Kavlak Akademi Programı, Kavlak Avukatlık Bürosu’nun her bir çalışanının fikir ve emekleri ile şekillenmiş eğitim ve teknoloji üzerine kurulu bir inisiyatiftir.

 

Öğrenmenin yaşam boyu bizlere eşlik eden bir yol arkadaşı olduğuna inanan Kavlak Avukatlık Bürosu, en değerli sermayesi bilgi olan biz hukukçuların öğrenme yolculuğunun bir ömür boyu sürdüğüne yürekten inanmakta ve öğrenmenin karşılıklı bir etkileşim olduğundan hareketle Kavlak Akademi’ye başlamış bulunmaktadır.

 

Bu kapsamda, Akademinin öncelikli hedefi, alanında uzman hukukçular, iş insanları, akademisyenler, dernekler ile öğrenciler arasında köprü kurarak programa kabul edilen seçkin öğrencileri üretken, yaratıcı, çözümleyici niteliklere sahip hukukçular olarak yetiştirmektir. Kavlak Akademi, eğitim programının sonunda üstün başarı gösteren öğrencilere mesleklerinde tecrübe sahibi, seçkin akıl hocalarını yol gösterici olarak atamaktadır. Böylelikle, Akademi süresince verilen eğitimler bitse dahi, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimleri karşılıksız olarak desteklenmeye devam etmektedir.

 

Güzel bir geleceğin mesleğini en güzel şekliyle icra eden insanlar tarafından inşa edileceğine inanan Kavlak Avukatlık Bürosu olarak bir hayalden bugünlere getirdiğimiz Kavlak Akademi, Goethe’nin“yalnız bilmek yetmez uygulamak da gerek, yalnız istemek yetmez, yapmak da gerek” felsefesiyle; bilen, uygulayan, isteyen ve yapan öğrencileri ve meslektaşları ile birlikte büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

 

Kavlak Avukatlık Bürosu

Av. Arb. Fırat Barış Kavlak

Kurucu Ortak